SOELA
Solarni električni automobil
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 8. 6. 2013.

Ovo proljeće u radionici Elektrotehničke i prometne škole Osijek tim profesora i učenika vrijedno radi na konstruiranju solarnog električnog automobila. Tako se polako približavamo završnoj aktivnosti projekta SOELA - utrci 5 solarnih automobila. Mentori u projektu su mr.sc. Mirko Mesić, dipl.ing. i Tomislav Vdovjak, dipl.ing. Svi učenici uključeni u projekt dolaze iz 3ET2 razreda: Marko Herceg, Matias Knežević, Danijel Rakić, Marko Ribarić, Josip Spišić, Filip Topolovec, Tomislav Turšćak, Luka Žagar.

Nakon što su savladani prvi problemi oko odabira dizajna koji će odgovarati propozicijama i kojim se može ostvariti što bolji rezultat na utrci, automobil je počeo poprimati konačni oblik. U prilogu pogledajte nekoliko skica izrađenih u Google Sketchupu, te fotografije iz radionice na kojima se vidi kako planovi prelaze u realizaciju.

Dizajn 1:

Dizajn 2: