Zanimanja
ELEKTROTEHNIČAR
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 8. 6. 2014.

Ovaj program obrazuje učenike za zanimanje elektrotehničara odnosno, onima koji žele nastaviti obrazovanje, daje znanja potrebna za polaganje državne mature i nastavak školovanja na tehničkim i srodnim fakultetima.

Kroz četiri godine učenici se pripremaju za obavljanje poslova tehničkog projektiranja, proizvodnje i kontrole različitih elektrotehničkih proizvoda.

Sa zanimanje elektrotehničar osoba može raditi u pripremi razvojne tehnološke i operativne dokumentacije proizvoda u raznim telekomunikacijskim poduzećima, elektroindustriji i elektroprivredi. Uz pomoć drugih stručnjaka izrađuje sheme, sastavlja tehničke proračune i izrađuje crteže dijelova nekog elektrotehničkog uređaja; određuje način, potrebne materijale te odgovarajuće alate i strojeve za izradu određenog proizvoda; konstruira i montira složene uređaje te obavlja ispitivanja i kontrolu elektrotehničkih proizvoda i njihovih dijelova. Također, može raditi na održavanju elektroenergetskih strojeva, uređaja i opreme; planiranju, konstruiranju i praćenju izgradnje električnih mreža te na ispitivanju i održavanju električnih generatora, energetskih transformatora i agregata. Poslovi uključuju i popravak neispravnih uređaja i elektrotehničkih aparata.

Pregled nastavnih predmeta možete vidjeti u dokumentu u prilogu, a za sve dodatne obavijesti možete se obratiti tajništvu ili stručnoj službi škole.

Priloženi dokumenti:
Elektrotehnicar_-_predmeti.pdf (44.96 KB)