Zanimanja
TEHNIČAR ZA ELEKTRONIKU
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 9. 6. 2014.

Tehničar za elektroniku radi na pripremanj razvojne, tehnološke i operativne dokumentacije proizvodnje, ispitivanju elektroničkih komponenti i sklopova, montiranju i ispitivanju elektroničkih uređaja i opreme, njihovu posluživanju i održavanju, tehničko-administrativnim poslovima, izradbi elektroničkih sklopova i/ili uređaja te prodaji i promidžbi elektrotehničkih i elektroničkih proizvoda. Bitan dio posla ovog zanimanja je preventivno održavanje.
Središnja i ntegrirajuća kompetencija ovog zanimanja je objedinjavanje poslova projektiranja, montaže i održavanja elektroničke opreme, pri čemu se primjenjuju kompetencije i korelacije iz područja elektrotehnike i računalstva.

Nastavni plan možete vidjeti u dokumentu u prilogu, a za sve dodatne obavijesti možete se obratiti tajništvu ili stručnoj službi škole.

Priloženi dokumenti:
Tehnicar_za_mehatroniku_-_predmeti.pdf (288.78 KB)