Zanimanja
ELEKTROMONTER
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 24. 6. 2014.

Elektromonter obavlja poslove u proizvodnji, prijenosu i distribuciji električne energije od proizvođača do potrošača. Također radi na montiranju i rekonstrukciji elektroenergetskih postrojenja, električnih mreža i elektroinstalacija. Radi i na postavljanju strojeva, transformatora, mjerno-regulacijskih naponskih vodova, visokonaponskih i niskonaponskih razvodnih postrojenja i električnih upravljačkih aparata. Vrši izvedbu nadzemne mreže - izbor odgovarajućih stupova, skladištenje i transport stupova do mjesta postavljanja, polaganje uzemljenja i namještanje vodova za uzemljenje.

Kronične smetnje respiratornog sustava, kronična oboljenja unutarnjih organa (osobito srca i krvnih žila), vrtoglavice, nesvjestice, teže deformacije kralješnice, slabi vid te strah od visine mogu biti zapreke za obavljanje ovih poslova.

Nastavni plan možete vidjeti u dokumentu u prilogu, a za sve dodatne obavijesti možete se obratiti tajništvu ili stručnoj službi škole.