Volonteri
Sretno drvo
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 27. 4. 2014.

Volonterski klub „EMŠA“ organizirao je  volontersku akciju na razini škole koju su naslovili „Sretno drvo“, koja je vezana uz obilježavanje Dana planeta Zemlje, 22. travnja 2014. g. Ovogodišnja tema Dana planeta Zemlje na svjetskoj razini je „Zeleni gradovi“ , jer se naglašava potreba govora o razvijanju gradova kao što ugodnijeg mjesta za život, gradova koji su ispunjeni zelenilom.
Kako bi obilježili taj dan, zamolili su učenike i profesore škole da se priključe ovoj akciji na način da u školu donesu što više plastičnih boca s čepovima. Tako su napravili jedno veliko reciklirano drvo koje je predstavljeno u holu škole. Ujedno su sredstvima koja su ostala od prikupljenih boca kupili dio sadnica i trajnica koje su posadili u školsko dvorište.  Volonterski klub "EMŠA" zahvaljuje svima koji su se uključili u ovu akciju i tako doprinijeli da i naš grad Osijek postane još više „Zeleni grad“, te naša škola mala oaza zelenila.
Ovu volontersku akciju proveli su u djelo profesorice Bojana Štulić, Ana Ćosić i Krunoslava Lukač zajedno s učenicima naše škole koji su članovi Volonterskog kluba "EMŠA": Helena Hržica (1ET1), Iva Horvat (2ET1), Monika Tonkovac (2ET1), Luka Veočić (2ET3), Dino Cerjak (3ET1), Dino Šimić (3ET1), Ivan Knežević (3ET1), Ivan Kordić (3ET1), Ante Zekić (3ET1), Luka Abramović (3ET1).