Volonteri
Poziv volonterima
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 2. 9. 2015.

Upućujemo poziv svim volonterima i onima koji to žele postati da se uključe u projekt "Novi život". Na taj bi način, kvalitetno koristeći slobodno vrijeme, među prvima na ovim prostorima postali ruka vodilja osobama s mentalnim izazovima.

Radi se o projektu Centra za pružanje usluga u zajednici Osijek – „JA kao i TI“ koji pruža volonterima priliku za stjecanje novih znanja i vještina kroz individualni, grupni rad i radionice te kroz dodatnu edukaciju za obavljanje volonterskog angažmana.

Dobrodošli su svi, a osobito motivirane, strpljive, tolerantne, komunikativne i društvene osobe.

Od volontera se očekuje dostupnost prema potrebama projekta, uz prethodni dogovor organizatora s volonterom.

Zainteresirani će biti pozvani na razgovor koji će biti održan 16. rujna 2015. godine, a potom će sudjelovati i na cjelodnevnoj edukaciji za volontere koja će se održati 18. rujna 2015. godine.

Zainteresirani trebaju ispuniti prijavnicu u prilogu te ju do 11. rujna 2015. godine dostaviti Volonterskom centru Osijek na jedan od sljedećih kontakata:

e-mail: mirta@vcos.hr

faks: 031 200 457

osobno na adresu Volonterskog centra Osijek, L. Jagera 12

Volonterske pozicije u koje se volonteri mogu uključiti:

• voditelj informatičke radionice
  • voditelj radionice za osposobljavanje za pranje auta/tepiha
  • asistent u provedbi prakse osposobljavanja – rad u praoni/peglaoni
  • asistent u radionici grnčarenja (izrada predmeta od gline)
  • promotor usluga u zajednici
  • voditelj radionice za osposobljavanje za rad s uredskom opremom
  • prezenteri u školama

Više informacija, kao i opis volonterskih pozicija s dodatnim informacijama o razdoblju volontiranja, potrebnim kvalifikacijama i broju potrebnih volontera možete pronaći u pozivu u prilogu.

Zainteresirani se mogu javiti i voditeljici volonterskog kluba EMŠA prof. Krunoslavi Lukač.

Priloženi dokumenti:
Novi_zivot_poziv_volonterima.pdf (560.38 KB)