Građanin svijeta
Autor: Administrator , 20. 3. 2012.

Građanin svijeta - Mađarska je projekt koji se u našoj školi provodi tijekom ove školske godine. Cilj je istražiti i upoznati ljepote i posebnosti Mađarske kroz aktivnosti koje se provode četvrtkom osmi sat. Predstavljanje projekata predviđeno je za Otvoreni dan, 27. ožujka 2012. Raspored razreda, profesora i aktivnosti možete pogledati u prilogu.

OBAVIJEST UČENICIMA

Ove nastavne godine učenici i profesori škole sudjelovali su u projektu Građanin svijeta. Upoznavali smo Mađarsku kao zemlju u koju biste poželjeli otputovati i Mađare kao ljude s kojima biste se željeli upoznati. Projekt se provodio u obliku izvannastavnih aktivnosti svakoga četvrtka posljednji sat. Vi ste izabrali ponuđene teme i došlo je vrijeme da pokažemo jedni drugima što ste radili, naučili i napravili u vašem projektnom timu.

U utorak 27. ožujka održat će se u školi Otvoreni dan pod nazivom Sajam putovanja – Mađarska kada će nastava biti za sve nas drugačija. Upravo toga dana slavimo i dan naše škole.

Nastava će biti organizirana u dva tematska bloka. Prvi blok traje od 8,00 do 9,30. Tada će učenici 1. i 2. razreda imati sat razrednog odjela sa svojim razrednikom ili zamjenskim profesorom, a učenici 3. i 4. razreda obilaze učionice na 2. katu u kojima će biti predstavljeno što su učenici radili na izvannastavnim aktivnostima. Od 9,30 do 10,00 traje odmor. Nakon toga od 10,00 do 11,30 učenici 1. i 2. razreda obilaze učionice, a učenici 3. i 4. razreda imaju sat razrednog odjela.

Svi učenici trebaju doći ispred predviđene učionice za pojedini razred i slijediti profesora koji će vas voditi po školi. U jednoj se učionici trebate u razgledanju zadržati otprilike 7 minuta.

Na satu razrednika obradit ćete različite teme o putovanju, a s temama će vas prethodno upoznati vaš razrednik.

Svi su učenici obvezni doći taj dan u školu i svi će se izostanci evidentirati kao i svaki drugi nastavni dan.

Predviđene provjere znanja za 27. ožujka bit će odgođene za prvi sljedeći sat.

Neka taj dan prođe u prijateljskom raspoloženju u želji da naučite i otkrijete nešto novo.

Sretan vam dan škole!

Priloženi dokumenti: