Projekt Šafran
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 5. 11. 2012.

U školskoj 2012/2013. godini naša se škola uključila u projekt Crocus. To je međunarodni projekt imenom Šafran nastao na inicijativu EU, kako bi kod učenika izgradio pozitivne stavove o ljudskim pravima i građanskim slobodama u građanskom i demokratskom društvu.

Svrha projekta je upoznavanje pojma Holokaust i učenje o važnosti tolerancije i poštovanja.

Neše aktivnosti u sklopu projekta:

1. Šafrane su u školskom vrtu zasadili učenici 2PT razreda u sklopu nastave povijesti u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece stradale u Holokaustu.
  2. Na satu povijesti razgovarali smo o predrasudama te važnosti tolerancije i poštovanja drugih. Kroz različite aktivnosti prikazali smo kako je svatko od nas jedinstven.