Mladi filmaši
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 21. 2. 2013.

U okviru projekta EU  IPA 2009 koji se provodio   pod nazivom Minority - 3D ili RAstimo Zajedno – 4RAZ (Raznolikost, Razmjena, Razumijevanje, Razvoj) za jačanje kapaciteta organizacija civilnog društva za praćenje i zagovaranje u područjima demokratizacije, ljudskih prava, integracije manjina od listopada do prosinca 2012. godine sudjelovali su i naši  učenici.

U suradnji s drugim školama naše županije, učenici su savladavali osnove pisanja scenarija, snimanja, režiranja, montiranja i tako produbili svoje vještine i znanja. Pretpremijera filmova održana je na Dan ljudskih prava, 8. 12. 2012. u Zagrebu. Premijera snimljenih filmova održat će se 1. 3. 2013. u Arheološkom muzeju Osijek te će tako i širi krug ljudi upoznati rad naših mladih kreativaca.
Riječ je o učenicima prvih i četvrtih razreda, čija imena treba upamtiti - Benjamin Krnić, 1eT1, Robert Sorić i Luka Kokaj, 1eT2, Marin Đekemati i Dino Dudaš, 4eT3 razred.
Više o filmovima u kojima su sudjelovali možete pročitati na sljedećoj poveznici - http://minority3d.com/