Dan naše škole i Dan planeta Zemlje
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 22. 4. 2013.

U petak, 19.04.2013., obilježili smo posebnim projektnim aktivnostima dana naše škole i Dan planeta Zemlje. Organizirane su radionice u skupinama od 20-ak učenika posvećene planetu Zemlji i kako ga možemo sačuvati za buduće generacije.

Uz podršku svojih nastavnika, učenici su proučavali solarne panele, učili o vjetroelektranama, posjetili izložbu morskoga svijeta, izrađivali predmete od plastičnih čepova i CD-ova, brikete od staroga papira, šetali mostovima Osijeka, osviještavali se o tome kako nastaju ekološke katastrofe te kako ih se može spriječiti, izrađivali ukrasne vrećice od staroga papira, pokušavali zamisliti svijet bez mobitela, uzimali mjeru našoj školi i još puno, puno toga.

Svi su se složili da se kroz projektni dan puno toga može naučiti na zabavan i opušten način. Pogledajte u galeriji dio atmosfere.