Ocjenjivanje i vrednovanje učenikovih postignuća
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 26. 4. 2013.

Dana 25.04.2013. cijenjeni hrvatski znanstvenik, dr. sc. Boris Jokić, Znanstveni suradnik u Institutu za društvena istraživanja u Zagrebu Centra za istraživanje i razvoj obrazovanja održao članovima nastavničkoga vijeća izuzetno zanimljivo predavanje o elementima i načinima ocjenjivanja i vrednovanja učenikovih postignuća.

U uvodnome su dijelu pružene osnovne teorijske postavke iz područja dokimologije, a na primjeru konstruiranja pisanih ispita znanja, pojašnjena su načela standardiziranosti, valjanosti i osjetljivosti isntrumenata koji se koriste za ocjenjivanje učenikova znanja.

Glavni je dio predavanja pružio uvid u rezultate analize sadržaja i rezultata ispita Državne mature iz matematike, te upisa pristupnika na studijske programe visokoškolskih ustanova na osnovu tih rezultata.

Više o znanstvenom radu dr.Jokića možete naći ovdje.