Brončana medalja iz Šibenika
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 22. 4. 2013.

Na državnom natjecanju učenika u obrazovnom sektoru promet i logistika, koje se ove godine održalo u Šibeniku od od 17. do 19. travnja, naša učenica Valentina Šamu (4PT) osvojila je izvrsno treće mjesto u disciplini Tehničar cestovnog prometa. Samostalni rad na temu Očevid prometne nezgode izradila je uz stručno vodstvo prof. Slavka Dulića. Na natjecanju je sudjelovao i Edi Broz u disciplini Vozač motornog vozila.

17. Državno natjecanje učenika u Obrazovnome sektoru promet i logistika organizirali su i proveli Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Državno povjerenstvo i Tehnička škola u Zagrebu - kao škola domaćin.

Natjecanje je trajalo od 17. do 19. travnja 2013. godine i odvijalo se u hotelskome kompleksu Solaris pokraj Šibenika.
Natjecanje je održano radi:

• podizanja razine teorijskoga znanja iz područja prometa
  • podizanja razine primjene teorijskoga strukovnoga znanja
  • razvijanja vještina potrebnih za struku
  • poticanja natjecateljskoga duha te stvaralaštva i darovitosti
  • razvoja pozitivnih stajališta prema budućemu zanimanju i zvanju.

Na natjecanju je sudjelovalo 48 učenika i 30 mentora srednjih škola koje obrazuju redovne učenike za zanimanja u Obrazovnome sektoru promet i logistika. Natjecanje je provedeno u sljedećim disciplinama: Tehničar cestovnoga prometa,Tehničar za željeznički promet, Zrakoplovni prometnik, Tehničar PT-prometa, Tehničar za logistiku i špediciju, Vozač motornoga vozila, i Pomorski nautičar.
Samom natjecanju je prethodio stručni skup na kojemu su sudjelovali članovi Državnoga povjerenstva i mentori/ce natjecatelja, kojom su prigodom predstavljeni projekti:

1. Eko vožnja – Vlasta Perotić; dipl. ing , Škola za cestovni promet, Zagreb
  2. Praktična nastava u vježbeničkoj tvrtki za zanimanje Tehničar cestovnoga prometa i Tehničar za logistiku i špediciju  - Verica Kopriva –Kozjak; dipl. ing,  Strojarska i prometna škola Varaždin.

Svečano otvorenje natjecanja započelo je prigodnim programom u organizaciji škole domaćina. Nazočne su pozdravili g. Ante Akmadža, ravnatelj Škole; gđa Kristina Miklaužić Černicki, predstavnica ASOO-a, i g. Zoran Smolić, dožupan županije Šibensko-kninske. Program otvorenja obogatili su svojim nastupom Klapa Kontrade iz Zadra, Tomislav Radmanić, učenik Tehničke škole Zagreb, i violinistica Lucija Palka, učenica Glazbene škole Zadar.
Natjecanje je otvorio gospodin  Branko Mikulić, dipl. ing., predsjednik Državnoga povjerenstva, predstavnik Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka RH.
Kroz cijeli program otvorenja natjecanja i priredbe vodila nas je Barbara Šimović, profesorica Tehničke škole u Zagrebu.
Natjecanje se odvijalo u više vidova:

• rješavanjem zadataka objektivnoga tipa
  • praktične primjene strukovnih znanja
  • test vještine bitne za struku
  • prezentacija samostalnoga rada.

Na kraju natjecanja uručena su odličja za natjecatelje koji su osvojili jedno od prva tri mjesta po disciplinama natjecanja, a mentorima i školi domaćinu zahvalnice za sudjelovanje na natjecanju i doprinosu za uspjeh natjecatelja.