Međunarodni sajam inovacija, gospodarstva i tehničkog stvaralaštva mladih
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 17. 5. 2013.

Od 17. - 19. svibnja, tri naša učenika sudjeluju na 7. međunarodnom sajmu inovacija, gospodarstva i tehničkog stvaralaštva mladih u Iloku.

U suorganizaciji Udruge inovatora Hrvatske i Hrvatska zajednica tehničke kulture te potporu grada Iloka a pod pokroviteljstvom Ministarstvo poljoprivrede i Ministarstva Gospodarstva. Poštovani! Na 1200 m2 zatvorenog i 500 m2 otvorenog izložbenog prostora,na kojem ove godine očekujemo preko 150 izlagača, sajamska priredba daje prikaz najnovijih ostvarenja, roba i usluga te razna inovativna rješenja koja su primijenjena na našim i stranim gospodarstvima te industrijskim postrojenjima, u skladu s održivim razvojem, tradicionalnim iskustvima te primjenom vrhunske tehnologije s naglaskom na ekologiju te zaštitu vode, tla i okoline, jamče uspješno pokretanje novog proizvodnog ciklusa naznačenog na inovacijama u proizvodnji strojeva, oprema i uređaji za ratarsku proizvodnju, finalne proizvode u poljoprivredi. Proizvodnja prehrambene industrije, obrtnički proizvoda te sve grane gospodarstva, osnovni su programski sadržaj izlaganja na INVENTUMU.

Za sajam su uz stručno vodstvo svoga mentora Tomislava Vdovjaka pripremili slijdedeći učenici:

Učenik Razred Tema rada
Toni Čatić 1e1 Audio pojačalo sa ekvilajzerom u klasi AB