Youth for EU
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 1. 7. 2013.

Naša se škola priključila projektu Mladi za Europu - Youth for EU koji za cilj ima pridonijeti širenju informacija o Europskoj uniji, njenim politikama, programima i financijskim sredstvima, u srednjim školama, a pogotovo široj javnosti preko mladih iz triju uključenih regija (Istra, Sisačko-moslavačka i Osječko-baranjska županija). Cilj je imati informirane građane, svjesni prednosti proširenja i mogućnosti za Hrvatsku i njene građane nakon ulaska u Europu.

Nakon što su zainteresirani učenici sudjelovali u seminaru o Europskoj uniji, pristupili su kvizu znanja o EU. Temeljem pokazanog znanja, odabrani su najuspješniji učenici koji će sudjelovati na EU kampu koji  će se održati u kampu "Park Umag" od 2. do 8. rujna 2013. godine.

Našu školu će u Umagu predstavljati Milka Gajdašević i Safet Pajalić.

Tijekom kampa sudionici  će biti dodatno upoznati kroz razne radionice, okrugle stolove i rasprave o europskim strukturnim i kohezijskim fondovima, kao i o mogućnostima koje nude europski programi nakon ulaska Hrvatske u EU. Za vrijeme kampa sudionici će osmisliti i realizirati TV spot i radio program (koji će biti emitirani na lokalnim TV i radio postajama u tri regije gdje će se projektne aktivnosti odvijati) sa svrhom informiranja građana o ulasku Hrvatske u EU.