POKRENI SEBE, PROMIJENI SVIJET!
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 13. 9. 2013.

Dragi učenici, ove školske godine naša škola sudjeluje u projektu “Pokreni  sebe,  promijeni  svijet – mobilizacija  potencijala  volontiranja  u prevenciji  nasilja  među  mladima“, koji je osmišljen u nastojanju da se osigura bolje  prepoznavanje  i  korištenje  potencijala volontiranja  u prevenciji nasilja među mladima, kroz  njegovo  potvrđivanje kao pozitivnog i poticajnog načina  života mladih.

U sklopu provedbe projekta, imamo priliku sudjelovati u sljedećim aktivnostima:

* pokretanje/unaprjeđenje volonterskog programa za korisnike ustanova
* sudjelovanje u edukaciji o menadžmentu volontera
* organiziranje volonterskih klubova i volonterskih aktivnosti/malih volonterskih akcija
* mentorska pomoć Volonterskog centra Osijek
* uključivanje vanjskih volontera
* sudjelovanje na nacionalnoj konferenciji o suzbijanju nasilja među
mladima kroz volontiranje.

Tijekom ove školske godine bit će organizirana izvannastavna aktivnost „Volonterski klub EMŠA“ u koji će se moći uključiti svi zainteresirani. Prva volonterska akcija bit će prikupljanje starih računala (ili računalnih dijelova), od kojih će naši učenici u suradnji s volonterom iz Volonterskog centra Osijek sastaviti funkcionalno računalo koje ćemo u dogovoru s Centrom za socijalnu skrb pokloniti obitelji u potrebi. Opremu koju žele pokloniti, učenici i zainteresirani građani mogu donijeti u školu od 16. do 20. rujna u razdoblju od 13.00 do 19.00.

Ova će akcija biti predstavljena u sklopu manifestacije „Hrvatska volontira!“ koja će se održati 21. rujna 2013., a kojom se želi ukazati na značaj volontiranja za razvoj  suvremenog demokratskog društva u kojem svaki pojedinac ima pravo i odgovornost dati svoj doprinos i u kojem se takav doprinos cijeni.
Za prijavu i sudjelovanje u navedenim aktivnostima, te za sve dodatne informacije, javite se nastavnicama Ivani Ferenčak i Ani Kedveš.

Volontiranje je aktivnost  kojom  pojednici  doprinose  dobrobiti  zajednice  i postaju pokretači pozitivnih promjena u cijelome  društvu.
Pokreni se i ti i promijeni svijet! :)