U Karolini
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 4. 12. 2013.

Učenici 2et2 razreda u pratnji razrednice Sandre Matijević 4. Prosinca 2013. godine  posjetili su Karolinu, tvornicu keksa, vafla i slanica d.o.o. Vidjeli smo jednu od vodećih osječkih i hrvatskih tvornica u sektoru proizvodnje hrane.

Gospođa Silvija Lauš ugostila nas je u dvorani za sastanke i od nje smo čuli osnovne podatke o tvornici i proizvodima. Kako bi se provele mjere osiguranja higijene, dobili smo zaštitnu odjeću i pokrivala za glavu, oprali smo i dezinficirali ruke te smo krenuli u područje proizvodnje.  Učenici su vidjeli proizvodne linije, kako nastaju poznati proizvodi Jadro, Moto, napolitanke i krekeri. Zahvaljujemo se našim domaćinima Silviji Lauš i Siniši Božičeviću na ugodnom dočeku, svim informacijama i poklonima koje smo dobili na rastanku.