Posjet kinu
Autor: Daliborka Pavošević, 5. 11. 2014.

36 učenika iz 3eT1, 3eT2, 4eT1 i 4eT2 naše škole s profesoricama Sandrom Matijević, Daliborkom Pavošević i Dunjom Paulik posjetili su kino Cinestar i pogledali film Fury (Srce od čelika), dojmljivu ratnu dramu o zadnjim danima Drugoga svjetskog rata.

O filmu su rekli:
"Redatelj Ayer svoju složenu priču prikazuje kroz varljivo jednostavnu strukturu, o čemu producent Ethan Smith kaže: “Cijela radnja filma odvija se unutar 24 sata, od zore prvog do zore drugog dana. Konstrukcija je linearna, ali vrlo složena.” Producent Bill Block dodaje: “Ovo predstavlja pomak u redateljevom stilu, formalniji je i ljepše snimljen povijesni film koji zadržava njegov potpis – intenzivnu realnost.” Kevin Vance, jedan od vojnih tehničkih savjetnika redatelja, kaže: “U većini filmova o II. svjetskom ratu gledamo “dobar rat”, što je on i bio. No, u njemu je umrlo 60 milijuna ljudi. Tu dihotomiju nitko još nije u cijelosti istražio – a upravo je to ono što je David zahtijevao od ovog filma.”