Dan sigurnijeg interneta - 10. 2. 2015.
Autor: Daliborka Pavošević, 11. 2. 2015.

Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta.

Učenici prvih i drugih razreda pod vodstvom nastavnica računalstva prof. Anice Leventić i dipl. ing. Danijele Ivanović - Ižaković izrađivali su e-plakate raznim web alatima, a učenici trećih razreda sudjelovali su u dvosatnoj radionici u kojoj se istraživalo kako povezati Renea Descartesa, racionalističkog filozofa, i sigurniji internet. Voditeljice radionice bile su prof. Sandra Matijević i Daliborka Pavošević. Slike e-plakata možete pogledati u galeriji.

Prilažemo i objavu u Glasu Slavonije na sljedećoj poveznici.

Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta.

Učenici prvih i drugih razreda pod vodstvom nastavnica računalstva prof. Anice Leventić i Danijele Ivanović - Ižaković izrađivali su e-plakate raznim web alatima, a učenici trećih razreda sudjelovali su u dvosatnoj radionici u kojoj se istraživalo kako povezati Renea Descartesa, racionalističkog filozofa, i sigurniji internet. Voditeljice radionice bile su prof. Sandra Matijević i Daliborka Pavošević.

Na ovaj smo se način uključili u razvijanje svijesti o opasnostima interneta u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom CARNET I Učeničkim domom Hrvatskog radiše koji su partneri Centra za sigurniji internet.

Nadamo se kako smo iznova podigli svijest o 'opasnim vezama' te podsjetili na Descartove riječi - Mislim, dakle jesam koje su inspiracija učenicima dok borave u virtualnom svijetu.