Dan ružičastih majica - program prevencije nasilja u školama
Autor: Daliborka Pavošević, 23. 2. 2015.

Naša  se škola u  srijedu 25. veljače 2015. pridružila obilježavanju Dana ružičastih majica.

Riječ je o programu prevencije vršnjačkog nasilja i nasilja u školama koji se obilježava posljednje srijede u veljači. U Hrvatskoj se ove godine obilježava drugi put. Pokreće ga Centar za edukaciju i prevenciju.

Ideja je nastala u znak prosvjeda zbog incidenta koji se dogodio u kanadskoj školi. Inicijativom školskih kolega konstruktivno  je i inteligentno riješeno sustavno zlostavljanje dječaka koji je u znak potpore svojoj teško bolesnoj majci prvoga dana školske godine odjenuo ružičastu majicu.

Ružičaste su majice tako postale simbolom borbe protiv vršnjačkoga nasilja.

Svi smo svjesni koliko je nasilje prisutno u našoj svakodnevici. Podizanjem svijesti o ovom iznimno velikom problemu među djecom i mladima pomažemo razvoju boljega društva.

Pozivamo vas da pogledate fotogaleriju i osvjedočite se kako smo protiv vršnjačkog i svakog drugog nasilja!

Pratite zbivanja i na http://www.cepn.hr/dan-ruzicastih-majica/.