Školski laboratorij 2015.
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 25. 3. 2015.

Mato Škorić, učenik 4. et2 razreda naše škole, zajedno je sa svojim mentoricama Snježanom Bošnjak, Sandrom Matijević i Snježanom Švelec  20. ožujka 2015. godine u Zagrebu sudjelovao u završnom natjecanju Školski laboratorij 2015. Njegova je videosnimka Beskonačnost izabrana među  12  najuspješnijih prezentacije po glasovima stručnog žirija i posjetitelja Portala za škol.

U završnom natjecanju učenici srednjih škola uživo određenu znanstvenu temu po svom izboru izložu na kratak, jasan, zanimljiv i svojoj dobi prilagođen način. Natjecanje Školski laboratorij 2015. organizira  British Council u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i CARNetom. Cilj je natjecanja potaknuti učenike i nastavnike na kreativan pristup učenju i prezentaciji srednjoškolskoga gradiva iz područja prirodnih i tehničkih znanosti te razvijati vještinu govorništva i osposobiti učenike za javni nastup. Ujedno se natjecanjem želi popularizirati prirodne i tehničke znanosti među učenicima, roditeljima i u javnosti te medijski promovirati znanost i rad u školi.

Čestitamo Mati Škoriću i mentoricama!