3D tvornica budućnosti
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 11. 7. 2015.

Elektrotehnička i prometna škola Osijek partner je u velikom i vrijednom projektu pod nazivom 3D tvornica budućnosti kojega je nositelj Tehnička škola Sisak, a ostali partneri su Sisačko-moslavačka županija, Strukovna škola Velika Gorica, Tehnička škola Kutina, Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar i Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Sisak.

Projekt 3D tvornica budućnosti namijenjena je učenicima i nastavnicima u srednjim strukovnim školama za usvajanje novih inventivnih načina stjecanja znanja, kompetencija i novih ishoda učenja iz područja primjene 3D tehnologije, ICT tehnologije i robotike. Usvojena znanja i kompetencije predstavljaju temeljne pretpostavke za funkcioniranje tvornice u budućnosti.

Projekt je predstavljen 7.srpnja  na konferenciji u Sisku, a već slijedeći tjedan, od 13. do 18.srpnja, predstavnici naše škole prof. Mirko Mesić (mentor) i prof. Tomislav Vdovjak (zamjenik) putuju u Topusko gdje će sudjelovati  na stručnoj edukaciji na temu “3D printeri”.