Jedinstveno maturalno putovanje
Autor: Daliborka Pavošević, 7. 9. 2015.

Učenici 3et1, 3et2, 3et3 i 3et4 razreda u pratnji profesora i razrednika Karoline Brleković, Danijele Ivanović-Ižaković, Sandre Matijević, Mirka Mesića i Jasne Turković od 21. do 28. kolovoza 2015. godine bili su na jedinstvenom putovanju. Bogatstvo i čarolija putovanja možda se skriva u brojevima – 80 učenika u 2 autobusa, 6 gradova (Hallstatt, Linz, Češky Krumlov, Prag, Dresden, Beč), 3 zemlje (Austrija, Češka i Njemačka), 3 muzeja (Ars Electronica Centar, Muzej torture i Muzej voštanih figura), 2 hotela, 1 rudnik (Svijet soli), 1 pivovara (Staropramen) i tisuće fotografija, doživljaja i zajedničkih priča. Osim novih znanja iz povijesti, zemljopisa, umjetnosti i znanosti, doživjeli smo smijeh, pjesmu, zabavu i prekrasan osjećaj povezanosti i zajedništva. Pogledajte fotografije Roberta Sorića, 4eT2, i možda osjetite dio toga.

Sandra Matijević, prof.