7:15 - 13:00 u A varijanti

13:10 - 19:00 u B varijanti

Voditeljica: Daliborka Pavošević, prof.

Vjesti iz knjižnice
Kako smo obilježili Svjetski dan knjige i autorskih prava 23. 4. 2015.
Autor: Daliborka Pavošević, 24. 4. 2015.

Škola živi svojim ritmom, užurbanim i uhodanim, a mi taj život nastojimo oplemeniti kad god možemo. Pročitajte kako smo obilježili jučerašnji Svjetski dan knjige i autorskog prava.

Ovaj je datum odabran iz dva razloga - toga je dana umro Miguel Cervantes de Saavedra, autor Don Quijotea, a rodio se William Shakespeare. Tko bi bolje oživotvorio riječ i knjigu?

Naša se škola u obilježavanje ovog datuma uključila na dva načina.
Učenici 1eT2 s razrednicom Sandrom Štrasser razgovarali su o svojoj najdražoj knjizi, što možete vidjeti i na uvodnoj fotografiji. Umjetnost čitanja ipak nije zaboravljena, a naša se škola trudi razvijati je i dizati na višu razinu.
Od 18.00 do 20.00 u atriju škole učenici 3eT1,3eT2, 3eT4 i 4eT2 s profesoricama Sandrom Matijević i Daliborkom Pavošević tragali su za blagom - pisanom riječi, inspirirani Tolkienovim Hobitom u programu Noć knjige.
Da uz duh okrijepimo i tijelo, okušali smo se u izradi vilenjačkog kruha - lembasa, na inicijativu učenice Monike Tonkovac iz 3eT1. Lembas je jako brzo nestao, iako učenici priznaju da ne stoji da je "komadić dovoljan da zasiti odrasla čovjeka". Rješavali smo zagonetke na engleskom jeziku, razgovarali o arhetipskim likovima i alegoriji samoga romana te završili raspravom o tome čemu nas je Tolkien kroz riječi svojih likova poučio o životu.

Sljedeće godine planiramo nove akcije i očekujemo još veći broj uključenih učenika.