SOELA
Ljetna škola u Zadru
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 26. 6. 2013.

Skupina učenika uključenih u projekt SOELA zajedno s mentorom, prof. Mirkom Mesićem, ovaj tjedan boravi u Zadru na Ljetnoj školi projektiranja automobila i solarne tehnologije. Predzadnja je ovo aktivnost projekta u sklopu koje će učenici kroz radionice usvojiti teoretska i praktična znanja iz područja: projektiranje električnih automobila, praktična primjena solarne tehnologije i električni pogon za različite vrste vozila nove generacije.

Konstruiranje solarnog električnog automobila pobudilo je zanimanje i šire zajednice. Pogledajte kako je projekt predstavljen u Glasu Slavonije od 26.06.2013.