Zanimanja
VOZAČ MOTORNOG VOZILA
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 14. 6. 2014.

Vrlo atraktivan trogodišnji program obrazovanja tijekom kojega se učenici osposobljavaju za upravljanje vozilom unutar gradskog područja te u međumjesnom i međunarodnom prometu, obavljanje poslova pripreme vozila za prijevoz, vođenje prijevozne dokumentacije, otklanjanje manjih kvarova na vozilu, preuzimanje tereta u prijevozu, nadzor utovara i istovara.

Nakon završetka obrazovanja i određenog radnog iskustva polaznik se kroz stručno usavršavanje može osposobiti za vozača autobusa, taksi vozača i autodizaličara.

Vozač mora imati vrlo dobre senzorne, mentalne i psihomotorne sposobnosti što se utvrđuje posebnim liječničkim pregledima.

Zapreke za obavljanje navedenih poslova su teže bolesti unutrašnjih organa, oštećenja udova i kralježnice, poremećaji vida i teška oštećenja sluha, epilepsija, teži oblici šećerne bolesti, alergijske i kronične bolesti dišnog sustava, psihoze. Potrebna je dobra emocionalna stabilnost.

Nastavni plan možete vidjeti u dokumentu u prilogu, a za sve dodatne obavijesti možete se obratiti tajništvu ili stručnoj službi škole.

Priloženi dokumenti:
Vozac_motornog_vozila_-_predmeti.pdf (42.83 KB)