Zanimanja
TEHNIČAR CESTOVNOG PROMETA
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 13. 6. 2014.

Tehničar cestovnog prometa zanimanje je kojim su obuhvaćeni svi poslovi premještanja ljudi, dobara i informacija s jednog mjesta na drugo u komercijalnom i tehničkom smislu radi ostvarivanja ekonomskog učinka. U postizanju toga cilja, zanimanje obuhvaća sve poslove pripreme, izvršenja i okončanja prijevoznog procesa, eksploatacije vozila, nadzor nad provedbom prijevoznoga procesa, poznavanje poslova planiranja, projektiranja i eksploatacije prometnica te upravljanja njima, u svrhu postizanja sigurnog i djelotvornog prijevoza osoba i stvari te izvođenja i održavanja elemenata cestovne infrastrukture.

U svojem poslu tehničar cestovnog prometa mora znati uljudno komunicirati na hrvatskom i stranom (engleskom/njemačkom) jeziku, biti psihički stabilan, biti sposoban samostalno donositi odluke, imati sklonost timskom radu i moći rješavati izvanredne situacije.
Radi na otvorenome i u uredu s ne jednolikim radnim vremenom, a prekovremeno radi prema potrebi.
Nužno je dobro poznavanje zakonodavstva. Nužna je otvorenost za stalno stručno usavršavanje i usvajanje novih tehnologija.

Nastavni plan možete vidjeti u dokumentu u prilogu, a za sve dodatne obavijesti možete se obratiti tajništvu ili stručnoj službi škole.

Priloženi dokumenti:
Tehnicar_cestovnog_prometa_-_predmeti.pdf (253.51 KB)